Extra Pussy Cat of Jurrasic Park*SK

MCO f 22 - mainská mývalia mačka, nar. 2.3.2008

Otec: IC Dream Boy of Beyrouth*Cz

Matka: CH Asmodea of Mystical Avalon*Sk

Pusinka je skrátka moja vysnívaná mačička. Nikdy som nepredpokladala, že ako chovateľka psov budem mať doma aj mačku. Keď som sa začala pohrávať s myšlienkou na kúpu mačky, vedela som, že to bude mačka s PP a najviac mi imponovalo plemeno Maine Coon. 

Zhodou okolností v tom čase vyšlo prvé číslo časopisu Moja Mačka a v ňom reportáž z chovnej stanice Jurrasic Park zo Svätého Jura a bolo rozhodnuté.

Po niekoľkých rozhovoroch s pani Slávkou Chrappovou a pár mesiacoch čakania bola moja Pusinka na svete a v júni 2008 som si ju konečne doniesla domov.

Od prvého okamihu sa u nás správala, akoby sa tu narodila, skrátka bola hneď doma. Je to nádherná mačka s úžasnou maznavou povahou, rada sa nosí na rukách a ešte radšej pomáha pri čistení zemiakov a inej činnosti, ktorá sa odohráva v kuchynskom dreze a keď je drez prázdny, hneď je v ňom a hrá sa s tečúcou vodou.

Jej najväčšou vilomeninou bolo otvorenie terária a poldňové lovenie hada po byte. Chudák had to neprežil (bol samozrejme nejedovatý a dlhý asi 30 cm). Veľmi rada sleduje dianie za oknom z  parapetnej dosky a ešte radšej z okenného rámu, na ktorý dokáže vyskočiť dvoma skokmi. Nechcite vidieť tú protihmyzovú sieťku!

 

Text a foto © Hedviga Bobulová, majiteľka, hedviga.bobulová@gmail.com, CHS Of Sarah´s Maines*SK