Prestige Price British Velvet*CZ

zvaná Pussy

BRI c - britská lilavá mačka, nar. 12.4.2008

Otec: EC Lamando von Luanda DE, BRI a

Matka: EC Camellia British Velvet CZ JW, BRI c

V prvom rade chcem poďakovať milej pani chovateľke Jarmile Pozlerovej z Telča, od ktorej túto krásnu mačičku máme.

Mačky sa mi vždy páčili. Moja stará mama mala na dvore asi päť mačiek a ja som sa vždy o ne s láskou starala. Často som prosila mamu, aby sme si aspoň jednu zobrali domov. No nikdy som žiadnu doma nemohla mať. Ako tak čas plynul a vek pribúdal, prišiel na svet môj syn Zdenko. Keď začal chodiť do škôlky, tak sa okolo nášho činžiaku túlal kocúrik. Bol červený bodkovaný a Zdenko mu dal meno Rocky. Nie, domov sme si ho nezobrali, bývali sme u mojej mamy a tá mačky nechcela. Každý deň bol Zdenko na balkóne a pozeral, kedy sa zjaví Rocky. Prišiel vždy v istú hodinu, a tak mal Zdenko nachystané jedlo a hneď mu ho zaniesol dole. Ale jedného dňa sa neukázal vôbec a odvtedy sme ho už nevideli. Syn bol z toho smutný a do dnešného dňa si na neho občas spomenie a pýta sa, kam sa podel.

Odvtedy ubehlo zopár rokov a cítila som, že mi niečo chýba. Začala som hľadať na internete mačky. Našla som jednu webovú stránku, ktorá ma upútala titulným obrázkom nádhernej mačky. Bola to stránka pani Jarmily Pozlerovej a jej chovnej stanice British Velvet. Britské mačky boli také úžasné, že som si povedala, že ak budeme mať niekedy mačku, tak určite britku. Jej chovná mačka Camellia na mňa zapôsobila tak veľmi, že som chcela mať mačiatko len od nej. Keďže sme stále nebývali vo svojom byte, mačku som nemohla mať, a tak sme si kúpili šteniatko Yorkšírskeho teriéra, fenku Grace. O rok a pol sme už bývali vo svojom novom byte a chýbala mi tam už len vysnívaná mačička. Po piatich mesiacoch sa Camellii narodili mačiatka - dve lilavé mačičky a bolo rozhodnuté.

Začali sme postupne nakupovať všetky potrebné veci pre mačky, až sme mali všetko prichystané. Prestige alebo Pussy, ako ju voláme, sme si priviezli po trojhodinovej ceste z Telča.
Pussy sa zo začiatku bála vyjsť z prepravky a keď uvidela Grace, tak začala prskať, vrčať a sekať pacinkou. Utiekla pod gauč a tam bola chúďatko celá schúlená. Manžel odišiel so psom na dve hodiny preč, a tak som Pussy vytiahla spod gauča a poukazovala jej celý byt. Neskôr sa už vyšplhala po škrabadle až ku stropu a tam sa cítila v bezpečí.
Prvé dni som jej tam dávala piť a jesť, lebo sa stále bála zísť dole za psom a nechcela som, aby bola hladná. Pussy po pár dňoch zliezla dole a chodila si po byte, no keď k nej prišla Grace, tak začala vrčať. Grace ju chcela oňuchať, ale Pussy sa nedala a stále prskala.

Grace to všetko tolerovala, až po dvoch týždňoch jej to asi začalo liezť na nervy, a tak za každé prsknutie po nej riadne zavrčala a štekla. Pussy pochopila a po pár dňoch prestala s prskaním a dá sa povedať, že sa začali navzájom rešpektovať. Syn Zdenko bol veľmi šťastný, že máme konečne mačičku a Pussy si ho hneď obľúbila a celé dne trávila v jeho izbe.

Keď mala Pussy 5 mesiacov, tak sme sa s ňou vybrali na jej prvú výstavu. Konala sa 20. septembra 2008 v KD Ružinov. Snažila som sa byť pokojná, ale keď vyvolali naše číslo, tak sa strach prevalil a preniesla som ho na Pussy. Pánovi posudzovateľovi Ericovi Reijersovi sa veľmi páčila, aj ju chcel nominovať do BIS, ale povedal, že je to jej prvá výstava a on jej ju nechce znepríjemniť ešte viac. Pussy dostala V2 a vedľa toho pekné srdiečko. Odchádzala som z pódia spokojná a bola som rada, že to máme za sebou. Pussy sa hneď napapala, navštívila záchodík a spokojne zaspala. Počkali sme si na diplom s posudkom a išli sme domov.

Rozhodli sme sa, že budeme musieť Pussy pripravovať na výstavy dôslednejšie, a tak ju teraz berieme so sebou na návštevy k rodine aj s fenkou Grace. Vždy ideme nabalení a záchodík pre Pussy nesmie nikde chýbať. Pussy si hneď zvykla a po cudzom byte sa bez problémov pohybuje.

Celá rodina sme veľmi radi, že ju máme doma a tešíme sa, že náš život robí šťastnejším aj spolu s Grace.

Text a foto © Simona Pekárová, majiteľka, www.diamondclaws.webnode.sk