Hotel pre mačky

Som chovateľkou a veľkou milovníčkou všetkých mačiek, takže sa nemusíte obávať, o Vášho miláčika sa dobre postarám.

Vybavenie hotela

Hotel je zriadený v suteréne rodinného domu, v dvoch miestnostiach. Každá mačička má k dispozícií samostatný box. V ňom sú vyvýšené miesta na odpočinok, škrabadlo, misky a záchodík. Cez deň sa mačičky môžu postupne pohrať na rôznych škrabadlách, prípadne pozorovať rybky v akváriu alebo cez okno vtáčiky.

K dispozícií sú aj pelešteky a košíky na spanie, ale ak má mačička doma svoj obľúbený, prineste jej ho sem, bude sa v ňom cítiť lepšie.

Prvá návšteva

Na odovzdanie mačičky si po prvýkrát vyhraďte aspoň hodinu zo svojho času. Potrebujem sa o Vašej mačičke dozvedieť čo najviac informácií a ona sa zasa vo Vašej prítomnosti bude cítiť bezpečnejšie a v pokoji si prezrie nové priestory.

Privykanie na dočasný nový domov

Aj keď tomu neveríte, Vaša mačička sa tu rýchle udomácni. Ešte sa mi nestalo, že by niektorá tvrdošijne odmietala zmenu prostredia a tým aj potravu. Najneskôr do 24 hodín začne jesť aj tá najviac plachá mačička. Snažím sa ich tichým prihováraním upokojiť a presvedčiť, že im tu nikto neublíži a bude im tu dobre. Po zvládnutí tohto počiatočného stresu zo zmeny prostredia sa mačičky prispôsobia a hrajú sa a maznajú so mnou, akoby tu bývali od narodenia.

Samozrejme, každá mačička je iná a každá si vyžaduje iný prístup. Najmä mačiatka sú také prispôsobivé, že sa tvária akoby ani nezbadali zmenu prostredia, hlavne, že sa s nimi niekto hráMala som tu už aj dvanásťročné seniorky a aj tie to zvládli na jednotku, čoho som sa spočiatku veľmi obávala. Predsa len celý život prežili v kľude domova a na staré kolena boli vytrhnuté zo zabehnutého spôsobu života. No na moje prekvapenie sa správali rovnako ako oveľa mladšie mačky.

Starostlivosť a láska

Zo všetkých síl sa snažím, aby ani jednej mačičke u mňa nič nechýbalo. Tým nemám na mysli len krmivo a hračky, ale aj lásku. Snažím sa všetkým venovať toľko času, koľko sa len dá.

Všeobecne môžem povedať, že dvojnožci znášajú rozlúčku oveľa ťažšie ako ich mačací priatelia. Odchádzajú so slzami v očiach a s pocitom, že by najradšej zrušili dovolenku. Ale verte mi, Vaše mačičky sa majú u mňa naozaj dobre. Veľmi ma teší, keď si ľudia prídu pre svoje mačičky a nájdu ich pokojne pradúce v mojom náručí.

Klubová karta

Viem, že nijakými rečičkami Vás nepresvedčím, že sa o Vášho miláčika budem starať rada a s láskou. Snáď by nám o tom viac povedali mačičky, ktoré sú už stálymi hosťami a cítia sa tu doslova ako doma. Za rok a pol pôsobenia hotela pribúda mačičiek, ktoré dostali klubovú kartu, čiže takých, ktoré sa sem opakovane vracajú.

Môj hotel je tu pre Vás,

Slavomíra Chrappová

Kontakt: Partizánska 13, Svätý Jur, 4497 0059, 0903/281 481, slavka.chrappova@gmail.com, http://www.jurrasicpark.sk/hotel.html