Von Kollerland*SK

Chovateľská stanica britských mačiek

O plemene:

Podľa mňa je britská mačka plemeno nesmierne milej a svojskej povahy. Už len pohľadom na tieto mohutné mačičky s plyšovou srsťou a elegantným výzorom človeku pripomínajú plyšového medvedíka. Britské mačky však vedia byť aj veľmi temperamentné a môžu si ,,svojho,, človeka nesmierne obľúbiť. V takom prípade (čo je u tohto plemena až pravidlom), keď človek príde domov zo školy alebo z práce, môže čakať veľmi milé privítanie v podobe túžby hrať sa alebo maznať. Skrátka, sú to mačičky jedinečnej povahy, ktoré vedia ako si človeka ,,vycvičiť“.

O chovateľskej stanici:
Naša chovateľská stanica bola založená v októbri roku 2005. Bývame v Bratislave, v mestskej časti Vrakuňa. Našim cieľom je odchovávať veľmi kvalitné mačiatka, a to ako v type, tak aj povahou. Plánujeme odchovávať mačiatka vo farbách: lilavá, modrá, čokoládová a bikolor.
Naša chovná mačka:

Emily Danubian Beauty*SK

BRI c - britská krátkosrstá mačka, narodená. 10.6.2004  

Otec: GIC Herbert Itoka*CZ, BRI c 03
Matka: Bella Danubian Beauty*SK, BRI a

V našej chovnej stanici pôsobí ako chovná mačička Emily Danubian Beauty*SK, lilavej farby, ktorá je výbornou matkou jej zatiaľ prvým mačiatkam. Lilly, ako ju voláme, má výbornú povahu. Jej nádherným oranžovým očkám sa nedá odolať - aspoň podľa mňa. Je to taký ,,neposed,, a stále sa chce hrať. Je to pre nás ešte stále malé pobláznené mačiatko.

Výstavné úspechy:

Nitra, november 2004 - V1 (juniori 3-6 mesiacov)

Bratislava, február 2005 - V1 (juniori 6-10 mesiacov)

Žilina, apríl 2005 - CAC, NOM do BIS (otvorená trieda)

Bratislava, september 2005 - V3 (otvorená trieda)

Kontakt: Silvia Kollerová, Bratislava-Vrakuňa, mob:. + 00421 908 198 967, e-mail: silvia@koller.sk, www.koller.sk