Pyrel*SK

Chovateľská stanica bezsrstých mačiek plemena Don Sphynx

O plemene:

Don Sphynx je možno jediné plemeno mačiek, u ktorého je možné označiť konkrétnu mačku ako „zakladateľku“ chovu. Bola ňou pouličná mačka Varvara v ruskom meste Rostov na Done. Varvara začala strácať srsť spontánne, čo bolo znakom prirodzenej mutácie. Podrobný príbeh o vzniku tohto zvláštneho plemena nájdete na našej stránke www.pyrel.net.

O chovateľskej stanici:

Prvú (kartúzsku) mačku sme chovali ešte v roku 1995, no vzhľadom k alergii nášho syna sme museli s chovom mačiek prestať. Už vtedy sme uvažovali o bezsrstých mačkách, no kvôli mýtom spojeným s ich chovom sme sa pokusu o ich chov vzdali. Zhodou čiastkových náhod sme sa však k tomuto plemenu predsa len dostali a v auguste 2008 sme sa do toho pustili naplno.

Hennessy Sdyron sa narodila na Slovensku a 30.10.2008 sme si ju priniesli domov do Malaciek. 9.2.2009 k nám z Lotyšska „priletel“ 8-mesačný kocúr Ninja Shining Beauty´s a koncom mája 2009 si ideme po Jawelyn Sdyron. Týmito dvomi mačkami a kocúrom chceme založiť kvalitný chov týchto exkluzívnych mačiek, ktoré sú pre širokú verejnosť ešte stále veľkou neznámou. Dúfame, že sa nám to podarí aj vďaka úžasnej povahe týchto tvorčekov.

Povaha:

Je to kľudná, tichá, učenlivá, zdravá mačka strednej veľkosti. Je veľmi prítulná, chápe základné slovné povely. Naše mačky denne kúpeme. Túto aktivitu, samozrejme, neobľubujú, no naučili sa ju akceptovať. Z vlastnej skúsenosti vieme, že je vhodná pre alergikov.

Kontakt:
Martin Murín
Cesta mládeže 42, 901 01 Malacky

murinovag@centrum.sk
mobil : 0903 122 438, 0918 987 224
www.pyrel.net