Larisa-Lára *SK

Chovateľská stanica exotických mačiek

O plemene:

Exotické mačky milujú pokojné prostredie. Povahu zdedili po svojich predkoch (dlhosrsté perzské, americké krátkosrsté a barmské mačky). Plemeno vzniklo pôvodne v USA, ale až v r.1965 boli tieto mačky oficiálne uznané ako plemeno s názvom exotická mačka. Telo majú zavalité, stredne veľké, na krátkych a hrubých nohách. Labky sú okrúhle, chvost krátky, na konci zaoblený. Hlava je mohutná, na masívnom krku, nos krátky, široký, so zreteľným stopom. Oči sú veľké a naširoko posadené, uši malé a zaokrúhlené. Srsť je veľmi hustá, plyšová.

O chovateľskej stanici:

Naša malá a mladá chovateľská stanica Larisa-Lára*SK sa špecializuje na chov exotických mačiek, ktoré nie sú na Slovensku veľmi známe a rozšírené.

Našou chovnou mačičkou je CH Andromeda Stenly*CZ, EXO e 23, exotická krémovo tigrovaná mačka.

Doma ju voláme Anička, Anka alebo občas aj Anča, keď trucuje a nedá sa nám pohladkať. Anička je pokojnej a tichej povahy, najradšej sa niekde v byte usadí a s veľkým nadhľadom sleduje, čo sa deje v jej okolí. Inokedy si vykračuje či skáče noblesne a vznešene ako taká baletka.

Ako matka je veľmi starostlivá a mimoriadne čistotná, o svoje mačiatka sa vzorne stará.

Dňa 3.mája 2009 nám Andromeda priviedla na svet tri krásne mačiatka:

Mačička Amalia je krémová tigrovaná bikolor a  kocúrik Archi je krémový tigrovaný bikolor. Ich sestra Aisha zostáva doma, lebo jednoducho nemôžeme odolať a zastaviť zväčšovanie našej mačacej rodinky.

Mačiatka sú typovo nádherné a vhodné nielen na maznáčika, ale aj na chov.

Ich otec je IC Othelo Berounka*CZ, EXO d 03 24.

 

Mačiatka:

Mačiatka budú na odber od polovice augusta - riadne zaočkované a preventívne odčervené.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať.

Kontakt:

Larisa-Lára Častvenová, Bratislava
lara1981larisa@gmail.com
tel.: 0915/151 439