Jurrasic Park*SK

Chovateľská stanica mainských mývalích mačiek

O chovateľskej stanici:

Niekto múdry raz povedal, že mačiek treba mať toľko, koľko sa ich zmestí do náručia.

Pri mainských mývalích mačkách to neplatí až tak doslovne, pretože do náručia sa mi zmestí ledva jeden kocúr, ale snažím sa ich mať len toľko, aby som sa mohla každý deň s každým pohrať a pomojkať.

 

IC Cool Motion´s Hawai
IC Alexia Amee Jurrasic Park

Takže sme malá chovateľská stanica mainských mývalích mačiek.
Moju základňu tvoria 4 chovné mačičky:

CH Asmodea of Mystical Avalon,
IC Alexia Amee Jurrasic Park,
IC Cool Motion´s Hawai /Sofia/
Bon Sasha by Imagine Glamour
a  kocúri:
IC Dior Faricoon a nádejný Dream Boy of Beyrouth.
Svorku uzatvárajú dvaja kastráti – „maiňák“ Aldamir of Mystical Avalon a domáci kocúr Mišo.

Hotel pre mačičky:

Samozrejme, že už aj tento počet mačiek som si nemohla plne užívať a venovať sa im tak, ako som chcela pri normálnom zamestnaní. Musela som uvažovať nad niečím, čo by som mohla robiť doma a byť tak viac so svojimi mačkami. Vtedy mi napadla spásonosná myšlienka – otvoriť špecializovaný hotel pre mačičky.

A tak som už štvrtý rok doma a venujem sa mačičkám od rána do noci. Bol to veľmi dobrý nápad, pretože byť celé dni s mačkami, to je doslova balzam na nervy.

IC Dior Faricoon
Mojim mainom sme spravili „ mačaciu izbu“, kde majú preliezky, šplhadlá , rôzne police a peliešky a môžu sa tu neobmedzene zabávať. Táto izba sa mi zvlášť osvedčila pri mačiatkach, ktoré musia každý deň niečo nové objavovať a skúmať. Inak majú samozrejme prístup do celého domu.
Aldamir of Mystical Avalon
 
CH Asmodea of Mystical Avalon
Každý deň mi pomáhajú pri domácich prácach, asistujú pri vykladaní nákupov a milujú vodu. Maini mali byť pôvodne asi žaby, pretože už od malička sa veľmi radi čľapkajú vo vode. Aj pri pití musia vždy labkou čľapnúť do vody a až potom sa napiť.

Na to je špecialista Dream Boy a Sofia, po nich zostáva doslova potopa. Dior, ten sa ani neobťažuje piť z misky, ten si rovno skočí do vane a kričí do vodovodného kohútika dovtedy, dokým mu niekto nepríde tú vodu pustiť. A to sa opakuje niekoľkokrát denne. To nerátam koľkokrát im otváram a zatváram dvere, podľa toho, kto si kedy zmyslí kam ísť. No povedzte, mohla by som od nich odísť na osem hodín každý deň preč? Ani náhodou. Kto by im robil vrátničku, napájačku, kŕmičku, zabávačku a v neposlednom rade aj upratovačku? Áno, toto všetko mačky chcú a potrebujú.

A preto každý, kto si chce kúpiť mačiatko, zamyslite sa najskôr nad tým, či ste ochotní toto všetko preňho robiť. Pretože mačiatko vyrastie, ale do vysokého veku zostáva hravé a túži po vašej pozornosti a láske...

Výstavné úspechy:
IC Dream Boy of Beyrouth

Mačička IC Cool Motion´s Hawai:

MVM Wien 10.11.2007 - CAGCIB, BIV, NOM do BIS a BIS
MVM Olomouc, 1.12.2007 - CAGCIB

Mačička Bon Sasha by Imagine Glamour:

MVM Olomouc, 1. 12.2007 - V1, BIV

Kocúr Dream Boy of Beyrouth je môj zhmotnený sen -o tom svedčí aj jeho meno. Už ako mačiatko dosiahol na výstavách pekné úspechy a dúfam, že tak bude pokračovať aj medzi dospelými kocúrmi:

MVM Nitra 12.11.2006- EX 1, BIV, nom BIS
MVM Bratislava 6.1.2007 – EX 1, BIV, nom BIS, Best Kitten 6-10 mesiacov
MVM Ostrava 21.1.2007 – EX 1, BIV, nom BIS
MVM Schwechat 25.2.2007 - CAC, BIV
MVM Bratislava 3.- 4.3.2007 - 2 x CAC, BIV, nom do BIS
MVM Olomouc 5.8.2007 - CACIB
MVM Bratislava 15.9. 2007 - CAGCIB

Kontakt:

Slavomíra Chrappová, Partizánska 13, Svätý Jur
e-mail:slavka.chrappova@gmail.com, tel.: 02/4497 0059, 0903/281 48,
www.jurrasicpark.sk