Giovanna´s Honey *SK

Chovateľská stanica britských mačiek – colourpoint

O plemene:

Britské mačky sú veľmi milé, priateľské a vnímavé stvorenia. Sú obľúbené pre ich pokojnú povahu, krásne oči a príjemnú srsť. Vyzerajú ako malý macko s veľkými očami.

O chovateľskej stanici:

Naša chovateľská stanica vznikla v roku 2003 a vôbec ako prvá na Slovensku sa začala zaoberať výhradne chovom britských mačiet colourpoint – mačičky s odznakmi a modrými očami. Zo začiatku bol veľký problém s krytím, lebo ide o vzácne sfarbenie a kocúrov na krytie bolo veľmi málo. Teraz sa situácia pomaly zlepšuje.
Každá naša mačička je dôležitým členom rodiny. Bez ich prítomnosti si už vôbec nevieme predstaviť život. Dávajú nám veľa lásky, pochopenia, rozdávajú radosť a čo je najdôležitejšie, vedia sa vcítiť do pocitov človeka a svojím záujmom ho podporiť.

Mačiatka vyrastajú v prítomnosti malého psíka, zvyknuté na deti.S novými majiteľmi mačiatok sa snažíme udržiavať kontakty, fotografia „nášho dospelého mačiatka“ vždy veľmi poteší, ako i spokojné správy a veselé príbehy od ich nových majiteľov.

Naše mačky:

IC. Greisy z Žitného ostrova*SK

BRI a 33 – britská mačka s modrými odznakmi, narodená 20.4.2001

Otec: CH. Richard Isstasia, BRI a
Matka: CH. Regina Itoka, BRI a

Greis je naša prvá mačička s PP. Veľmi sme túžili po mačiatku vhodnom na výstavy a chov, a mali sme veľké šťastie, lebo Greis sa nám odvďačila vynikajúcimi výstavnými úspechmi. Svojho času bola jediná mačka na Slovensku i v Čechách v tomto sfarbení. V roku 2003 získala 2. miesto v súťaži TOP Whiskas v kategórii chovné zviera. Zatiaľ nám darovala v 3 vrhoch 18 mačiatok. Je veľmi obetavá matka, so vznešeným správaním a krásnymi guľatými očami – samozrejme modrej farby.

Výstavné ocenenia:

...

 

IC. Anelee Giovanna´s Honey*SK

BRI c 33 – britská mačka s lila odznakmi, narodená 10.6.2003

Otec: CH. Haribo
Matka: IC. Greisy z Žitného ostrova, BRI a33

Anelee je mačičkou z nášho prvého vrhu. Je najlepšou spoločníčkou nášho psíka. Vôbec pre nich neplatí klasické správanie psa a mačky. Je veľmi milá, priateľská. Náš macko a veľký maznáčik. Ako mačiatko vyhrala ocenenie na výstave v Bratislave ako najlepšie mačiatko Slovenska. Na výstavách je veľmi úspešná a robí nám radosť. Odchovala svoj prvý vrh a potvrdila, že i ona je super mamina. Je vzorom pre mačiatka v stváraní šibalstiev.

Výstavné ocenenia:

Bratislava, september 2006 - CAGCIB (trieda medzinárodných šampiónov)

Mačiatka:

V našej chovateľskej stanici sa snažíme vytvoriť čo najlepšie podmienky na chov mačiatok, kvalitnú stravu, láskyplnú starostlivosť, samozrejmosťou je prístup mačičiek do celého bytu. Mačiatka vyrastajú v rodinnom prostredí, v čase odberu vo veku 12 týždňov sú vakcinované a odčervené. Samozrejmosťou je „poradenský servis“ a malý darček s krmivom pre začiatok v novej rodine.

Aktuálne:

Momentálne neodchovávame mačiatka.

Kontakt:
Martina Palkovičová, Malacky
Mobil: 0908/763 288
e-mail: martina@giovannashoney.sk