Fool on the Hill*SK

Chovateľská stanica britských krátkosrstých mačiek

O chovateľskej stanici:

Sme malá chovateľská stanica v bratislavskej Petržalke a vznikli sme iba nedávno, v roku 2009. Názov pripomína moju obľúbenú pesničku Beatles, aj my „máme hlavu v oblakoch a vidíme každý deň zapadať slnko“. Tak troška to signalizuje, že bývame na dvanástom poschodí, ale aj to, že som filmová scenáristka a mať hlavu v oblakoch tak trocha k tomu patrí.

Najskôr sme sa rozhodli mať jednoducho mačičku, veď môj „obyčkocúr“ Harti je v mačacom nebi už vyše dvadsať rokov a patrilo sa ho pripomenúť. Napokon sme sa rozhodli pre britskú modrú a neľutujeme. Keď sa pozeráme na ušľachtilého tvora s vrodenou múdrosťou aj tajomstvom v očiach, stáva sa pre nás každý deň sviatkom.  

Naše mačky:

Zakladateľkou našej stanice je BERENIKA BLUE GIFT, narodená 10.4.2008. Odchovala ju pre nás RNDr. Daniela Illešová. Berenikina výstavná kariéra sa sľubne rozvíjala:
MVM Bratislava január 2009 – BIV, V1
MVM Bratislava marec 2009 – CAC
MVM Györ - Maďarsko apríl 2009 – CAC
MVM Ostrava – ČR máj 2009 – Ex

Napokon sme sa však rozhodli Bereniku ďalej nevystavovať, keďže výstavy nielen nemala rada, ale najmä mimoriadne zle znášala stres z týchto podujatí.
Mačička je testovaná na PKD a HDM s negatívnym výsledkom, okrem bežných vakcinácií je zaočkovaná aj proti FELV a plesniam.

V septembri 2009 sme Barušku pripustili skvelým kocúrom IC LAMANDO VON LUANDA*DE z chovnej stanice Bristish Velvet z krásneho moravského mestečka Telč chovateľky pani Jarmily Pozlerovej.
Z tohto spojenia sa nám 25. novembra narodili dve slečny:

  • ARLINE FOOL ON THE HILL
  • ARMENIS FOOL ON THE HILL

Kontakt:

Mgr. Art. Kateřina Javorská, Hrobákova 15, 851 02 Bratislava
Tel: +421 2 6231 7718, Mobil: +421 903 438 091, E-mail: katerina.javorska@gmail.com